Wycieczki na jeden dzień

Wycieczki jednodniowe, całoroczne - to tutaj poznasz niesamowitą przyrodę, historię, kulturę Suwalszczyzny i Północnego Podlasia!

Zabiorę Ciebie w miejsca znane i nieznane w Puszczy Augustowskiej, Puszczy Białowieskiej, na Suwalszczyźnie i w Dolinie Biebrzy.

Pokażę Tobie fragmenty lasów o charakterze pierwotnym, kóre ewoluują od tysięcy lat! Poprowadzę Ciebie przez nie pokazując ich naturalne piękno i dzikość w nich tkwiącą.
To tutaj swoje ostoje mają rzadkie gatunki roślin i zwierząt, które można podziwiać i poznawać.

Zabiorę Ciebie w podróż w czasie, przez kolorowe drewniane wioski, przez miejsca gdzie teraźniejszość spotyka się z przeszłością, a historia jest żywym ciągiem zdarzeń. Poznamy świat pogranicza kultur, wyznań i narodów zamieszkujących Tygiel Wschodniej Polski.

To w jaki sposób chcesz poznawać region zależy od Twoich zainteresowań i sposobu jego odkrywania. Możemy wybrać się na wycieczkę pieszo, rowerem, kajakiem lub samochodem - wszystko możemy ustalić, oczywiście podpowiem.

Wycieczki prowadzę o każdej porze roku, zarówno w dzień powszedni jak i w weekendy. Wystarczy się umówić telefonicznie lub mailowo. Wybierając się na wycieczkę ze mną dostajesz gwarancję, profesjonalnego podejścia, rzetelności, pełnego przygotowania merytorycznego, świetnej znajomości terenu i dobrego humoru, natomiast przygoda jest w stałym pakiecie wyjściowym. Istnieje również możliwość wykupienia wycieczek jednodniowych jako prezent / voucher.

Cennik wycieczek jednodniowych:
450 zł - wycieczka indywidualna lub grupa max. do 6 osób

600 zł -
wycieczka na wyłączność
(*) oddzielnej wycenie podlega, dojazd do klienta na terenie: Środkowy i Dolny Basen Biebrzy (+100zł), Puszcza Białowieska (+200zł), Suwalski Park Krajobrazowy (+100zł), transport i wynajem kajaków, sauna, bilety wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego / Wigierskiego Parku Narodowego.


TĘTNO PUSZCZY - Zapraszam na wspaniałe trasy po najstarszych lasach Puszcz Augustowskiej i Białowieskiej. Zabiorę Ciebie w miejsca gdzie ponad 200-letnie drzewa żyją i umierają w odwiecznym cyklu natury, a las żyje w tylko sobie znanym rytmie. Miejsca te są ostoją wielu rzadkich już i ginących gatunków zwierząt i roślin. Stare lasy są jednym z niewielu miejsc gdzie swój dom mają dziesiątki gatunków mchów i porostów oraz setki gatunków grzybów - niesamowite przyrodnicze bogactwo. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć niektóre gatunki storczyków, dzięcioła białogrzbietego lub trójpalczastego, skrytego w gęstwinie jarząbka, orzechówkę czy krzyżodzioba świerkowego. Stare lasy są ostoją wielu gatunków ssaków w tym łosi, żubrów, wilków i rysi, których ślady obecności z pewnością zobaczymy, a z odrobiną szczęścia może spotkamy się z nimi oko w oko.

Długość trasy: 6-12km, Czas: 4-8 godzin, Termin: cały rokNATURAlnie KAJAKIEM - Na przyrodnicze wycieczki w kajaku lub w canoe zabiorę Ciebie o każdej porze roku, w dzień, o wschodzie i zachodzie słońca lub po zmroku. Czarna Hańcza, Marycha i Rospuda to przepiękne dzikie rzeki, z którymi związana jest niesamowite bogactwo natury. Wiosną i latem doliny rzek rozkwitają setkami roślin i ściągają do siebie niezliczone owady i dziesiątki gatunków ptaków. To tutaj obejrzymy rzadkie gatunki ważek i motyli, gnieżdżące się w dziuplach kaczki - gągoły i nurogęsi, polujące nad wodą zimorodki, przepiękne czaple białe i siwe oraz ptaki drapieżne, takie jak: bielik, kania czarna, błotniak stawowy czy orlik krzykliwy. O świcie, wieczorem lub w nocy przy odrobinie szczęścia powinniśmy zobaczyć na rzece zajęte swoimi sprawami bobry i wydry. Czasem na brzegu rzeki można zaskoczyć brodzące jelenie lub łosie.

Długość trasy: 12-25km, Czas: 6-10 godzin, Termin: cały rok


POZNAJ SUWALSZCZYZNĘ - Tygiel Północno-Wschodniej Polski to niesamowita ponad 1000-letnia historia regionu, która jest ciągle żywa i namacalna. Poznasz odległe i niełatwe czasy Jaćwingów, panujących nad dawną Sudowią. Razem zajrzymy w mroczne i słoneczne tajemnice skrywane przez Jezioro Wigry i czasy wojenne w Puszczy Augustowskiej. Przebrniemy przez okresy powstań, czasy partyzantki II Wojny Światowej i pozostającą bez odpowiedzi straszliwą Obławę Augustowską. Razem ze mną poznasz historię Kanału Augustowskiego oraz odwiedzisz ukryte w puszczy bunkry "Linii Mołotowa". Zabiorę Ciebie na pogranicze kultur i religii, do miast Małej Litwy w Polsce oraz wsi Staroobrzędowców  i Tatarów. Również czasy Pruskie pozostawiły swój ślad w regionie Suwalszczyzny, szczególnie widoczny w Puszczy Rominckiej, gdzie dodatkowo skrywają się wiadukty kolejowe.

Długość trasy: 5-20km, Czas: 6-10 godzin, Termin: cały rokBIEBRZAŃSKIE KLIMATY - Jest takie jedno wyjątkowe miejsce w Polsce, perła bagiennej przyrody na skalę Europy... to dolina rzeki Biebrzy. Biebrza ze swoją doliną na całej swojej długości stanowi Biebrzański Park Narodowy - największy w Polsce. O każdej porze roku zabiorę Ciebie na niesamowitą wyprawę w bagienny świat dzikiej przyrody. Wiosna nad Biebrzą to czas ptasich przelotów, tysiące gęsi, kaczek, ptaków brodzących i żurawi można podziwiać na biebrzańskich rozlewiskach i łąkach. Lato to niesamowity czas należący do świata owadów, głównie motyli i ważek. Jesień w dolinie Biebrzy to wspaniałe barwy bagiennych lasów i ponownie czas ptasich przelotów. Natomiast okres zimowy jest jednym z najlepszych momentów na tropienia i obserwacje łosi i wilków w nadbiebrzańskich lasach. Biebrza to również niesamowita historia ludzi i bagien.

Długość trasy: 6-12km, Czas: 6-8 godzin, Termin: cały rok