OFERTA

   Proponuję podróże w niecodzienne rejony obcowania z naturą w kilku odsłonach. Zapraszam do pogłębienia wiedzy, lub może i pierwszego bliskiego kontaktu z naturą. Przez nasze spotkania przeplatać się będzie przyroda, historia oraz kultura regionu Suwalszczyzny i Doliny Biebrzy, która jest wyjątkowa i niesamowita.

   Jedną z najlepszych form przekazywania wiedzy i praktykowania jej, są spotkania w niewielkim gronie, gdzie każdy ma możliwość słuchać i być wysłuchanym. Podczas swojej wieloletniej pracy z dorosłymi oraz młodzieżą zawsze najlepiej i najefektywniej działało mi się z niewielkimi grupami. Dlatego liczba miejsc dla chętnych wzięcia udziału w organizowanych przeze mnie wycieczkach, warsztatach i wyprawach jest ograniczona często do kilku osób.


WYCIECZKI - to jednodniowe, najczęściej kilkugodzinne wypady w teren. Zależnie od pory roku i tematu, wycieczka taka może obejmować wyjście o świcie, o zmierzchu, w dzień lub w nocy. Wycieczkę przyrodniczą po Puszczy Augustowskiej, Puszczy Rominckiej, Suwalskim Parku Krajobrazowym lub Dolinie Biebrzy możemy uzgodnić indywidualnie i wedle upodobań. Każda pora roku ukazuje przyrodę zawsze w innej odsłonie. Jedyne czego na takich wyjściach może zabraknąć to czas, by móc wszystko czuć chociaż chwilę dłużej. Wycieczki prowadzę codziennie, przez cały rok.

WYPRAWY - to tygodniowe i weekendowe wyprawy terenowe po obszarze Suwalszczyzny i Dolinie Biebrzy, które są kierowane aktywnych osób dorosłych i dorosłych z dorastającą młodzieżą. Program wypraw jest przeze mnie odpowiednio dostosowany do danej pory roku, pozwalając tym samym wycisnąć jak najgęstszą przyrodniczą esencję z każdego dnia pobytu w terenie. Moim celem jest przede wszystkim pokazać uczestnikom przyrodę regionu w sposób zrozumiały i namacalny, a przy okazji odkrywczy i twórczy. W trakcie wypraw nie zabraknie pieszych spacerów, czasem będzie też trochę wiosłowania. Nie zabraknie również dobrej kuchni.

WARSZTATY EDU - to lekcje przyrody prowadzone w szkole lub w plenerze. Prelekcje, prezentacje i warsztaty, których tematyka jest dostosowana do programu szkolnego oraz wychodząca poza program kierowana jest do starczych klas szkół podstawowych oraz do szkół średnich. Dla osób prowadzących edukację domową, proponuję warsztaty lub obozy naukowe, których program możemy dostosować do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Poza programem przyrodniczym ustalanym indywidualnie z zainteresowaną szkołą, możliwa jest również realizacja programu survival'owego, lub krajoznawczego spływu kajakowego. Zapraszam do udziału w ramach 1-3 dniowych "Dzikich Szkół" w Puszczy Augustowskiej i Białowieskiej oraz Dolinie Biebrzy.


DZIAŁALNOŚĆ EKSPERCKA - zainteresowanym instytucjom, NGO, firmom i osobom indywidualnym proponuję współpracę w ramach wykonania ekspertyz przyrodniczych pod inwestycje związane termomodernizacją budynków i instalacjami fotowoltaicznymi. Wykonuję również inwentaryzacje przyrodnicze pod projekty związane z ochroną przyrody i środowiska, począwszy od splanowania inwentaryzacji, poprzez jej wykonanie oraz analizę danych. Oferuję również analizę statystyczną danych przyrodniczych lub medycznych i analizy danych przestrzennych GIS/SIP.

KOREPETYCJE I KURSY - zainteresowanym osobom indywidualnym proponuję współpracę w ramach kursów i korepetycji. Oferuję skuteczne, indywidualne i profesjonalne podejście do klienta. W ramach kursów proponuję: naukę podstaw statystyki, statystyki podstawowe i opisowe, statystyki zaawansowane i wielowymiarowe, wnioskowanie i analizę statystyczną, statystyczne metody losowe, modelowanie statystyczne. W ramach korepetycji przygotowuję uczniów szkół średnich do matury z biologii, a także studentów do kolokwiów i egzaminów na każdym możliwym poziomie w zakresie nauk przyrodniczych. Korepetycje i kursy prowadzę u klienta lub on-line.