WARSZTATY

    Podejmij wędrówkę i przeżyj niesamowitą przygodę w "jeszcze dzikich" miejscach północno-wschodniej Polski. Spłyń rzekami odkrywając ich naturalne piękno oraz niesamowitą historię regionu Suwalszczyzny. Biwakuj nad rzeką, ciesząc się jej czystą wodą, pysznymi potrawami z ogniska oraz otaczającą Cię zewsząd naturą. Naucz się jak czytać i czuć teren, nie tylko przy pomocy mapy oraz przyrządów, ale intuicyjnie. Wejdź do lasu i naucz się z niego czerpać, biorąc to co jest najlepsze i nie zostawiając po sobie tego co najgorsze. Tereny przez, które poprowadzę Ciebie są jednymi z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Podczas warsztatów odwiedzisz miejsca gdzie swoje terytoria mają wilki i rysie, a trasę przecinać będą szlaki jeleni i łosi. Odwiedzisz również kilka unikalnych środowisk będących miejscem życia wielu rzadkich i ginących gatunków zwierząt oraz roślin. Na naszym szlaku przeplatać się będzie teraźniejszość z historią regionu.

    Z racji swojego doświadczenia, biorę odpowiedzialność za przedstawienie uczestnikom rzetelnej i pełnej pasji wiedzy w zakresie programów realizowanych w trakcie warsztatów. Gwarantuję profesjonalne podejście do realizowanych tematów i maksimum radości z bycia w terenie. Zapraszam osoby pełnoletnie, samodzielnie lub z dorastającą młodzieżą (ukończone minimum 10 lub 14 lat, zależnie od programu), które nie są obojętne na piękno przyrody, mają chęć zdobyć nowe umiejętności, poszerzyć swoją wiedzę, zweryfikować swoje doświadczenie lub po prostu spróbować w życiu czegoś nowego, innego. Warsztaty te są kontynuowane niezależnie od warunków atmosferycznych, przez co ich znaczenie staje się wymierne, bowiem jedynie w realnych warunkach jesteśmy w stanie ocenić swoje możliwości i umiejętności.

WARSZTATY -
to weekendowe spotkania tematyczne realizowane w Puszczy Augustowskiej oraz Dolinie Biebrzy. Zależnie od pory roku obfitują one w dostosowane do warunków przyrodniczych krótkie wyprawy, liczące do kilku kilometrów spaceru. Niektóre edycje mogą mieć charakter wędrówki kajakarskiej po rzece. Podczas warsztatów obowiązuje limit miejsc, do maksymalnie ośmiu uczestników. Program startuje każdorazowo już w piątek późnym wieczorem, a zakończenie warsztatów przypada na niedzielne późniejsze popołudnie.

Na Przyrodniczym Szlaku (realizowane o każdej porze roku) - tematyczne przyrodnicze wyprawy terenowe dzielone na kilka epizodów (poranne, wieczorno-nocne, dzienne). Tematyka jest obszerna i zależna od pory roku dotyczy: ekologii ekosystemów leśnych, ekologii torfowisk i bagien, nauki rozpoznawania roślin leśnych, przyroda rzek i jezior widziana z kajaka, ptasich migracji, nauki tropienia ssaków, wypraw na dzięcioły i sowy, wyjść na rykowisko i bukowisko, praktycznego rozpoznawania grzybów i grzybobrania.

Dla kogo? Dla miłośników przyrody i osób aktywnych: dorosłych i dorosłych z młodzieżą powyżej 10 lat.
Cena: 300zł/osoba dorosła, 200 zł/ młodzież.

*oddzielnej wycenie podlega ewentualna rezerwacja noclegu oraz koszty wynajmu kajaków.

Przyrodniczy spływ szlakiem Czarnej Hańczy


Dziczenie w Terenie (realizowane o każdej porze rok) - techniki rozpalania ognia i typy ognisk, procedura S.T.O.P. (Stop-Think-Observe-Plan) w warunkach realnych, gatunki roślin użyteczne w terenie, dzika kuchnia leśna, nauka nawigacji, nauka pracy narzędzia mi terenowymi (nóż, siekiera, piła, maczeta, saperka), nauka budowani schronień w terenie, jaki ekwipunek przygotować i jak się spakować na wyjście w teren. Podczas warsztatów realizowana jest przeprawa terenowa o długości od kilku do kilkunastu kilometrów, która jest dostosowywana do umiejętności i możliwości uczestników.

Dla kogo? Dla miłośników przyrody i osób aktywnych: dorosłych i dorosłych z młodzieżą powyżej 14 lat.
Cena: 400zł/osoba dorosła, 300 zł/ młodzież.

*oddzielnej wycenie podlega ewentualna rezerwacja noclegu.


Przygotowania do noclegu w terenie
Terminarz weekendowych warsztatów od 01 marca do 19 maja 2019r.

  Program Tematyka Termin Rejestracja Status

 
Na Przyrodniczym Szlaku
(program)

 

Przedwiośnie na bagnach i w puszczy

 

01-03
marzec

 

otwarta

 

dostępnych:
8 miejsc


Na Przyrodniczym
Szlaku

(program)Przedwiośnie na bagnach i w puszczy08-10
marzecotwartadostępnych:
8 miejsc


Na Przyrodniczym Szlaku
(program)Sowy, dzięcioły
i ekologia lasów15-17

marzecotwartadostępnych:
8 miejsc


Na Przyrodniczym Szlaku

(program)Sowy, dzięcioły
i ekologia lasów05-07
kwiecieńotwartadostępnych:
8 miejsc


Na Przyrodniczym Szlaku

(program)Sowy, dzięcioły
i ekologia lasów26-28
kwiecieńotwartadostępnych:
8 miejsc


"MAJÓWKA"
DZIKI
FESTIWAL
PRZYRODY
(program)


Tydzień wycieczek przyrodniczych
po Puszczy Augustowskiej
i Dolinie Biebrzy

 
27 kwiecień -
03
majotwarta

 
dostępnych:
min. 2 os.
max. 8 os.
na każdą wycieczkę

 

Dziczenie
w Terenie
(program)Wiosenna wyprawa kajakarska po Czarnej Hańczy

 

30 maj
-
2 czerwiecotwarta

 

dostępnych:
8 miejsc