OBOZY MŁODZIEŻOWE

OBOZY MŁODZIEŻOWE to wyprawy po rzekach i lasach Puszczy Augustowskiej!

     Ten rodzaj aktywności jest przeznaczony dla uczestników, którzy chcą wziąć udział w niezwykłej podróży przyrodniczej w otoczeniu Puszczy Augustowskiej. Uczestników zabiorę na świetnie przygotowaną trasę, która w danym momencie zapewni pełnię czerpania radości z pobytu w terenie. Wyprawy kajakarskie i obozy bushcraft'owe dla młodzieży prowadzę od wielu lat, mam za sobą ponad 100 wielodniowych spływów przeprowadzonych na terenie Polski, na rzekach o różnym stopniu trudności, oraz wielotygodniowe i wielomiesięczne wyprawy ekspedycyjne od Północnej Skandynawii przez Karpaty po równikowe góry Afryki Środkowej. Gwarantuję młodzieży pełen profesjonalizm, doświadczenie i bezpieczeństwo podczas prowadzonych przeze mnie obozów i wypraw.


    Młodzieżowe obozy przyrodnicze organizowane są przeze mnie w okresie wakacji letnich. Obozy wędrowne realizowane są w Puszczy Augustowskiej. Wyprawy te kierowane są do uczestników, którzy ukończyli 14 lat, są aktywni i sprawni fizycznie, nie boją się wyzwań, chcą zdobywać wiedzę i nowe umiejętności, a przede wszystkim stawiają na samodzielność oraz rozwój swoich zainteresowań przyrodniczych. Podczas obozów obowiązuje limit miejsc. Minimalna ilość uczestników by obóz odbyły się w danym terminie to 4-6 osób (zależnie od typu obozu).


   Celem obozów jest umożliwienie młodzieży poznania, czucia i doświadczania przyrody i siebie samego w naturalnych warunkach, przy pomocy własnych sił oraz umiejętności. W trakcie wędrówki po rzekach i lasach Puszczy Augustowskiej uczestnicy będą mogli poznać bezpośrednio, bo na wyciągniecie ręki, naturalne piękno dolin rzecznych i starych lasów, które mimo naporu cywilizacji nadal w wielu miejscach zachowuje swoje pierwotne oblicze. Letnie przyrodnicze obozy wędrowne prowadzę na kilku trasach wodnych i pieszych w Puszczy Augustowskiej, które różnią się od siebie charakterem rzek, a przez to ukazują zupełnie różne oblicza natury. Natomiast zimowe stacjonarne obozy przyrodnicze prowadzę w sercu Puszczy Augustowskiej we wsi Gruszki.


Terminarz letnich wędrownych obozów młodzieżowych "Dzikie Rzeki" i "Dzika Puszcza" w roku 2019 obejmuje trzy tygodniowe turnusy. Wszystkie niezbędne szczegóły związane z danym turnusem znajdują się w załączniku pod linkiem - PROGRAM, przy każdym turnusie.Daty Wyprawy Trasa Wyprawy Rejestracja Status


22-29.06
2019r.


DZIKIE RZEKI
Czarna Hańcza - Marycha

7 dni


do 7 czerwca
2019r.

Nabór
zamknięty

Zajętych:
5 miejsc
 

29.06-06.07
2019r.

DZIKIE RZEKI
Rospuda -
Kanał Augustowski

7 dni


do 7 czerwca
2019r.

Nabór
zamknięty

Zajętych:
11 miejsc
 


25-31.08
2019r.


 DZIKA PUSZCZA
Puszcza Augustowska
i Czarna Hańcza
PROGRAM

7 dnido 10 sierpnia
2019r.
 

Nabór
otwarty

Dostępnych:
8 miejsc