Wycieczki i warsztaty weekendowe

Dzikie Weekendy to weekendowe wycieczki i warsztaty przyrodnicze,  które zmieniają się tak jak pory roku. Dzikie Weekendy prowadzę przede wszystkim Krainie Wilka i Łosia - czyli w Puszczy Augustowskiej i na Bagnach Biebrzańskich oraz okresowo w Krainie Żubra - czyli w Puszczy Białowieskiej. Każdy weekend został przeze mnie tak zaplanowany by uczestnicy mogli się cieszyć dziką przyrodą i spokojem. Podczas Dzikich Weekendów kwaterunek i wyżywienie uczestników organizujemy w oparciu o lokalne usługi noclegowe i gastronomiczne - śpimy, jemy i wędrujemy wspierając lokalne społeczności.

By utrzymać wysoki poziom wypraw obowiązuje limit uczestników. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona rezerwacją. Wybierając się na wyprawę ze mną dostajesz gwarancję profesjonalnego podejścia, rzetelności, pełnego przygotowania merytorycznego, świetnej znajomości terenu i dobrego humoru. Szczegóły i rezerwacja dostępna na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Najbliższe wolne terminy Dzikich Weekendów:


NATURAlnie Kajakiem i Kanu - Rospuda: 22-25.08.2024r. - Wolnych miejsc: 3
Letni przyrodniczy spływ w stylu wędrownym - jemy i śpimy w terenie korzystając z hamaków, namiotów, ogniska i kuchenek gazowych (sprzęt zapewniam). Na tej wyprawie popłyniemy Rospudą - rzeką, która na swojej większej części nadal jest dzika i potęgę oraz piękno swojej dzikości pokazuje na wiele sposobów. Na trasie będziemy mieli okazję popłynąć przez odcinki szybkie (przypominające górskie rzeki), piękne leśne, leniwe wylane w bagienną wijącą się dolinę oraz przepiękne jeziora. Podczas spływu na pewno spotkamy wiele gatunków ptaków oraz ważek (to ich czas), ale nie zabraknie też spotkań z ssakami. Uczestnicy dostaną również sporo praktycznej wiedzy na temat dzikich roślin użytkowych oraz samego biwakowania w warunkach przygodnych.