Wycieczki i warsztaty weekendowe

Dzikie Weekendy to weekendowe wycieczki i warsztaty przyrodnicze,  które zmieniają się tak jak pory roku. Dzikie Weekendy prowadzę przede wszystkim Krainie Wilka i Łosia - czyli w Puszczy Augustowskiej i na Bagnach Biebrzańskich oraz okresowo w Krainie Żubra - czyli w Puszczy Białowieskiej. Każdy weekend został przeze mnie tak zaplanowany by uczestnicy mogli się cieszyć dziką przyrodą i spokojem. Dzikie Weekendy prowadzę w opcji komfortowej (zakwaterowanie i wyżywienie uczestników w oparciu o lokalne usługi noclegowe i gastronomiczne) - śpimy, jemy i wędrujemy wspierając lokalne społeczności.

NATURAlnie Kajakiem i Kanu po Dzikich Rzekach Suwalszczyzny, to weekendowe i dłuższe wyprawy i warsztaty tematyczne, które prowadzę głównie w cieplejszych porach roku (od maja do sierpnia). Każda wyprawa to podróż w nieznane, nie tylko pod kątem przyrody, ale także w głąb siebie. NATURAlnie Kajakiem i Kanu prowadzę w opcji przygodowej nocując w hamakach i/lub namiotach (uczestnicy otrzymają sprzęt na miejscu). Podczas tych wypraw poznasz wspaniałą przyrodę Puszczy Augustowskiej i Suwalszczyzny oraz nabierzesz praktyki w leśnym biwakowaniu i dzikiej kuchni.

By utrzymać wysoki poziom wypraw obowiązuje limit uczestników. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona rezerwacją. Wybierając się na wyprawę ze mną dostajesz gwarancję profesjonalnego podejścia, rzetelności, pełnego przygotowania merytorycznego, świetnej znajomości terenu i dobrego humoru. Szczegóły i rezerwacja dostępna na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Najbliższe wolne terminy Dzikich Weekendów:


NATURAlnie Kajakiem i Kanu - Czarna Hańcza: 4-7.07. 2024r. - Wolnych miejsc: 4
Letni przyrodniczy spływ w stylu wędrownym - jemy i śpimy w terenie korzystając z hamaków, namiotów, ogniska i kuchenek gazowych (sprzęt zapewniam). Na tej wyprawie popłyniemy Czarną Hańczą - rzeką, która nadal jest dzika i potęgę oraz piękno swojej dzikości pokazuje na wiele sposobów. Na trasie będziemy mieli okazję popłynąć przez odcinki leśne oraz łąkowe. Podczas spływu na pewno spotkamy wiele gatunków ptaków oraz ważek (to ich czas), ale nie zabraknie też spotkań z ssakami. Uczestnicy dostaną również sporo praktycznej wiedzy na temat dzikich roślin użytkowych oraz samego biwakowania w warunkach przygodnych.

NATURAlnie Kajakiem i Kanu - Marycha: 15-18.08. 2024r. - Wolnych miejsc: 2
Letni przyrodniczy spływ w stylu wędrownym - jemy i śpimy w terenie korzystając z hamaków, namiotów, ogniska i kuchenek gazowych (sprzęt zapewniam). Na tej wyprawie popłyniemy Marychą - rzeką pogranicza polsko-litewskiego. Marycha jest chyba najbardziej dziką i niedostępną rzeką Suwalszczyzny i Puszczy Augustowskiej. My popłyniemy jej środkowym biegiem, gdzie rzeka wije między lasami pośród wysokich skarp, przepływając przez oraz obok malowniczych jezior. Podczas spływu na pewno spotkamy wiele gatunków ptaków oraz ważek (to ich czas), ale nie zabraknie też spotkań z ssakami. Uczestnicy dostaną również sporo praktycznej wiedzy na temat dzikich roślin użytkowych oraz samego biwakowania w warunkach przygodnych.

NATURAlnie Kajakiem i Kanu - Rospuda: 22-25.08. 2024r. - Wolnych miejsc: 2
Letni przyrodniczy spływ w stylu wędrownym - jemy i śpimy w terenie korzystając z hamaków, namiotów, ogniska i kuchenek gazowych (sprzęt zapewniam). Na tej wyprawie popłyniemy Rospudą - rzeką, która na swojej większej części nadal jest dzika i potęgę oraz piękno swojej dzikości pokazuje na wiele sposobów. Na trasie będziemy mieli okazję popłynąć przez odcinki szybkie (przypominające górskie rzeki), piękne leśne, leniwe wylane w bagienną wijącą się dolinę oraz przepiękne jeziora. Podczas spływu na pewno spotkamy wiele gatunków ptaków oraz ważek (to ich czas), ale nie zabraknie też spotkań z ssakami. Uczestnicy dostaną również sporo praktycznej wiedzy na temat dzikich roślin użytkowych oraz samego biwakowania w warunkach przygodnych.